O nás

Folklórik je hudobno-pohybová aktivita na ľudovú nôtu pre deti, ktorú prevádzkujeme v materských, rodinných či komunitných a vzdelávacích centrách v Bratislave a okolí. .

Počas jednotlivých hodín sú detičkám hravou formou postupne predstavované slovenské ľudové piesne, hry a riekanky, pri ktorých sa učia nenáročné tanečné a pohybové prvky s využívaním rôznych pomôcok (jednoduché hudobné nástroje, ľudové predmety či hračky).

Výber hier, piesní a riekaniek je vždy tematicky ladený, čo napomáha udržiavať kontinuitu jednotlivých hodín, no najmä kurzu ako celku (témy ako chod gazdovstva, zvieratká, hra či remeselná práca alebo sezónne témy – zima a Vianoce, jar a Veľká Noc, leto a podobne).

Detičky takto majú možnosť rozvíjať svoj vzťah k slovenskej ľudovej kultúre a jej tradíciám.

Počúvaním a spievaním piesní rozvíjajú hudobné a rytmické cítenie.

Tancom a pohybovými aktivitami si detičky rozvíjajú pohybové zručnosti, hrubú motoriku, koordináciu pohybov a manipuláciou jednoduchými hudobnými nástrojmi a rôznymi inymi pomôckami i jemnú motoriku.

Naša aktivitka využíva prirodzený detský záujem o piesne i riekanky a tým napomáha aj rozvoju rozumových i rečových schopností. Rovnako tak, keďže pôsobíme v skupinkách, napomáha i rozvoju sociálnych zručností a prehlbovaniu vzťahov medzi rodičom a dieťaťom či medzi rovesníkmi.

Kurzy Folklórika spúšťame každý rok v troch približne trojmesačných cykloch. V každom býva 8-12 lekcií, od čoho závisí aj cena za cyklus. Každá lekcia v ňom trvá 40 minút. Svojou činnosťou kopírujeme školský rok a teda cez sviatky a prázdniny netancujeme.

Folklórik prevádzkujeme vo dvoch formách – Folklórik pre Krpčekárov, detičky od 1.5 do 3 rokov v sprievode rodiča v doobedných termínoch a Folklórik pre Čižmičkárov, deti od 3 do 6 rokov bez sprievodu rodiča v poobedných termínoch.

Deti do skupín rozdeľujeme podľa veku od najmladších po najstaršie. Takto vytvárame vekovo homogénne prostredie a môžeme vychádzať zo schopností a zručností detí na približne tej istej úrovni.

IMG_9945

Hľadáme posily do lektorského teamu! Budeš tu práve Ty?

Baví ťa hudba a pohyb? Máš vzťah k deťom? Si mobilná a voľná 3 doobedia v týždni? Pridaj sa do našich lektorských radov a krepči pre Folklórik.

Pre viac informácií píš alebo volaj! 

folklorik@folklorik.sk +421 902 180 281

Mirka Vícenová

Mamina troch detí – Sašky, Natašky a Riška, absolventka liečebnej pedagogiky, bývalá spevuľa umeleckého súboru Lúčnica. Pôsobí ako lektorka a koordinátorka kurzu Folklórik. Krpčekárov si vytancuje v doobedia v Karlovej Vsi, Dúbravke a Stupave a veľkáčskych Čižmičkárov poobede v Dúbravke. Odpovedá na Vaše telefonáty, maily či SMS a s ňou môžete riešiť čokoľvek, čo sa Folklórika týka. 

Veronika Rebrošová

Mamina troch detí – Mišky, Emky a Vilka, folkloristka telom i dušou od svojich 4 rokov, najprv pôsobiaca v DFS Krpčiarik, FS Dopravár a FS Gymnik, momentálne pôsobiaca ako pomocná sila v DFS Hájenka. Venuje sa tiež cvičeniu Port de Bras a u nás sa s ňou môžete stretnúť pri Krpčekároch v Rači.

Barča Danková

Mamča dvoch princezienElišky a Leily, momentálne si užíva materskú dovolenku. Pri práci v zdravotníctve prichádzala do kontaktu s detičkami všetkých vekových kategórií na dennej báze. Pohybu a spevu holduje od malička, kedy sa zúčastňovala rôznych speváckych vystúpení. Momentálne relaxuje pri jóge, prechádzkach s deťmi či behu. Povykrúca si Vás na Dlhých Dieloch a v Lamači.

Ľudka Svetláková

Mamina dvoch chlapcov – Jakubka a Lukáška, absolventka liečebnej pedagogiky a dlhoročná tanečníčka. Pôsobila v DFS Čečinka, neskôr vo FS Ekonóm a momentálne je stále aktívnou členkou TS Kumšt.

Povedali ste o nás

Kde pôsobíme?

Nové Mesto
Dúbravka
Karlova Ves
Dlhé Diely
Petržalka
Ružinov
Rača - Krasňany